Hizmetlerimiz

Muayene & Teşhis / Dahiliye

Kedi, köpek başta olmak üzere, kuş, tavşan gibi sevimli dostlarımızın sağlık sorunlarını gidermek için hizmet sunmaktayız.

Kliniğimizde evcil dostlarımızın dahiliye kapsamına giren tüm rahatsızlıklarının tedavisi tecrübeli hekim kadromuz tarafından yapılmaktadır. Amacımız, ayrıntılı genel muayene sonrası, şüphelenilen problemlere yönelik tetkikler yardımıyla doğru tanıya ulaşmaktadır.. Unutulmamalıdır ki teşhis tedavinin yarısıdır. Teşhise ulaşılmasının ardından, hastaya özel hazırlanan tedavi protokolleri, tıbbi ve teknolojik yenilikleri takip ederek sürekli gelişmeyi amaçlayan hekimlerimizce konsulte edilerek profesyonelce uygulanır. Tedavi için geniş olanaklara sahip olan kliniğimiz bünyesinde; evcil dostlarınıza yatılı tedavi imkanıda sunulmaktadır.

Tecrübeli hekimlerimizin tercih edeceği uygun yöntemler ile hastalıkların teşhisinde ilk aşama olan muayene&teşhis hizmeti eksiksiz olarak kliniğimizde yapılmaktadır.

Muayene & Teşhis / Dahiliye
Yoğun Bakım / Hasta Yatış

Yoğun Bakım / Hasta Yatış

Operasyon sonrası tüm hastalarımız yoğun bakım bölümünde gözetim altında tutulmakta ve veteriner hekimler gözetiminde postoperatif bakımları gerçekleştirilmektedir. Operasyon sonrası kritik durumdaki hastalarımız için, veteriner kullanımına özel olarak hazırlanmış yoğun bakım ünitesi kullanılarak hastalarımızın oksijenizasyonu, nem dengesi ve nebulizasyonu sağlanmakta, vücut ısıları kontrol altında tutulmaktadır.

Radyoloji

Bostanlı Sahil Veteriner Kliniği'nde tüm radyolojik incelemeler, veteriner sahada kullanılmak üzere üretilmiş, alanında en yüksek teknolojiye ve görüntüleme imkanlarına sahip FUJIFILM FCR PRIMA T2 CR sistem cihazımız ile en üst düzey radyografik görüntüye sahibiz.FUJIFILM CR sisteminde kullanılan fosfor plaka ve kasetler üzerinde elde edilen görüntüler görüntü işleme yazılımıyla bilgisayar ortamında farklı kontrast aralıklarında ayrıştırılabilmektedir.Böylelikle kemik ve yumuşak dokuya ait tanısal detayların tek bir çekimle mükemmel bir şekilde görüntülenmesi sağlanır.Elde edilen görüntü üzerinde derecelendirme,ölçüm,ayarlama,spesifikleştirme gibi işlemler yapılabilmektedir.Bu sistem sayesinde bir radyografide görülebilecek hiç bir ayrıntı gözden kaçmaz.Bu görüntüler hasta sahibine cd veya usb belleğe akratılarak verilebilmektedir.

 

Radyoloji
Acil Veterinerlik Hizmeti / Acil Servis

Acil Veterinerlik Hizmeti / Acil Servis

Bostanlı Sahil Veteriner Kliniği 7/24 açık olup günün her saati hizmet vermektedir. Yüksekten düşme, trafik kazaları, zehirlenmeler, idrar yapamama gibi pek çok acil durumda polikliniğimiz 24 saat hizmet vermektedir

 

 

Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve diş sağlığı beslenme ve sindirimde büyük bir önem taşımaktadır. Dişlerde bulunan tartar ve çürükler ağız kokusundan kalp ve böbrek hastalığına kadar bir çok organ ve sistemde problemlere neden olabilmektedir.Bu nedenle problemli dişlerin düzenli aralıklarla temizlik ve bakımlarının yapılmazı ve en önemlisi hastanın henüz tartar oluşmadan günlük ağız ve diş bakım ürünlerini kullanmaya alıştırılması son derece önemlidir.

Kliniğimizde; ultrascaler kavitron ile diş taşı temizliği, diş çekimi,ve diş revizyonları yapılmaktadır.

Ağız ve Diş Sağlığı
Laboratuvar Tetkik

Laboratuvar Tetkik

Bostanlı Sahil Veteriner Kliniği'nde, laboratuvar hizmeti olarak son sistem cihazları ile Hematolojik ve Biyokimyasal kan analizleri,tüm idrar parametrelerin yorumlanması, mikroskobik hücre içi ve hücreler arası hastalık etkenlerinin teşhisi,mikroskobik gaita muayenesi ve paraziter tanı,hızlı test kitleri ile birçok hastalık etkeninin en hızlı bir şekilde kesin teşhis ve tanısı koyulabilmektedir.

Ayrıca  Bostanlı Sahil Veteriner Kliniği yurt dışı ve yurt içi menşeli laboratuvarlar ile Hormon ve Alerjik tüm hastalıklar ile alakalı konsültasyon sağlamaktadır.

İzmir Veteriner Laboratuvar alanında Sahil Veteriner Kliniği tüm imkanları hastalarına 7/24 kesintisiz bir şekilde sunmaktadır. 

Genel Cerrahi

Bostanlı Sahil Veteriner Kliniği olarak Abdomen (Karın) Bölgesi Operasyonları, Jinekolojik Operasyonlar, Kulak ve Üst Solunum Bölgesi Operasyonları ve Fıtık Operasyonları, Göz Operasyonları gibi genel cerrahi operasyonları kliniğimizde başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Cerrahi ünitemizde evcil dostlarınızın tüm operasyonları(yumuşak doku,ortopedi vb.) güvenli ve tam steril şartlarda yapılabilmektedir. Bütün operasyonlarımız kapalı devre anestezi cihazı kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Operasyon süresince hastamız, hasta başı monitörüne bağlanır. Bu sayede hastanın elektrokardiyogramı, oksijen saturasyonu, solunumu, vücut ısısı ve tansiyonu takip altında tutulur. Bu sistem, hastalarımızın operasyon sürecini rahat bir şekilde geçirmesini sağlayan en güvenli sistemdir.

Genel Cerrahi
Ortopedik Cerrahi

Ortopedik Cerrahi

Bostanlı Sahil Veteriner Kliniği Ortopedi / Travmatoloji alanında sürekli bilgilerini ve ekipmanlarını güncellemektedir. Bu bağlamda her sene düzenlenmekte olan çeşitli seminerlere Hekimlerimiz mutlak katılım sağlamaktadırlar. 

Ortopedik Cerrahi, bütünlüğü veya anatomik yapısı bozulmuş kemik doku üzerinde bulunulan invaziv veya noninvaziv uygulamalara verilen isimdir. Kemik dokudaki gerçekleşmiş kırıklar dünya standartlarında kabul görülmüş teknikler kullanılarak tekrar sağlıklı hale döndürülmesi hedeflenir. 
Bu doğrultuda kullanılacak materyaller de yine standartlara uygun kalitede olması operasyon sonrası komplikasyonların görülme riskini azaltacaktır.

Yine koruyucu hekimlik gereği bazı ırkların (Alman Çoban, Golden, Labrador…) yatkın olduğu kalça displazisi erken yaşta uygun şekilde alınan röntgen ile teşhis edilip gerekli cerrahi ve medikal sağaltımı yapılarak ilerleyen yaşlarda sorun yaşamasını önlemekteyiz.

 

Check-Up

Evcil hayvanlarınızın belli bir yaştan sonra her yıl en az bir kere veya operasyonlardan öncesinde genel checkup yapılması gerekmektedir. Böylece olası bazı hastalıkların erken teşhisi yoluyla tedavisi kolay olmaktadır. Bostanlı Sahil Veteriner kliniğinde evcil hayvanlarınıza check-up hizmeti 24 saat verilmektedir.

Check-Up
Pet Kuaför / Banyo

Pet Kuaför / Banyo

Bostanlı Sahil Veteriner kliniğinde hem makas hem makine traşları ve banyo hizmeti verilmektedir. Bu hizmet için lütfen önceden randevu alınız.